شرکت حمل و نقل ریلی ریل سیر کوثر

شرکت حمل و نقل ریلی ریل سیر کوثر یکی از نام های شناخته شده در میان دیگر شرکت های قطاری ایران است. این شرکت قطاری یکی از شرکت هایی است که در سال های اخیر فعالیت و رشد خوبی داشته و توانسته ارزش های زیادی را به ناوگان حمل و نقل ریلی کشور اضافه کند. شرکت حمل و نقل ریلی ریل سیر کوثر که از زیر مجموعه های شرکت قطاری سفیر است بخشی از حمل و نقل روزانه توسط قطار را پوشش داده و در این زمینه خدمات خوبی به مسافران ارائه می دهد.

فعالیت شرکت حمل و نقل ریلی ریل سیر کوثر از سال ۱۳۸۴ شروع شد و با توجه به این مسئله نمی توان آن را یک شرکت قدیمی دانست. البته  در رقابت با شرکت های قدرتمندی همچون رجا و فدک ظرفیت کمتری در شرکت حمل و نقل ریلی ریل سیر کوثر فراهم شده، اما در مجموع عملکرد این شرکت قطاری را با توجه به عملکرد ضعیف بسیاری از شرکت های قطاری می توان خوب دانست.

در زمینه حمل مسافر شرکت حمل و نقل ریلی ریل سیر کوثر با هدف اصلی توسعه ناوگان قطاری کشور وارد این میدان شد. البته شرکت حمل و نقل ریلی ریل سیر کوثر در رسیدن به هدف خود تا حدی موفق بوده و تاکنون با استفاده از ۲۵ واگن ۴ تخته لوکس غزال کوثر، ۲۰ واگن شش تخته و ۲ دستگاه رستوران توانایی جا به جایی ۲۰۰۰ مسافر در روز را دارد. در واقع در زمینه حمل مسافر این قطار با ۲ رام قطار فعالیت خود را شروع کرد و اکنون این شرکت ۵ رام قطار مسافری در اختیار دارد.

در این سال ها اقدامات شرکت حمل و نقل ریلی ریل سیر کوثر تنها در زمینه افزایش ظرفیت نبوده و بر روی توسعه کیفی خدمات مسافری خود نیز تمرکز داشته است. نوسازی قطارها بخشی از این خدمات بوده است.البته شرکت حمل و نقل ریلی ریل سیر کوثر خدمات خود را به حمل مسافر محدود نکرده و در سال ۱۳۹۱ ورود قدرتمندانه ای به عرصه قطارهای حمل بار داشت.

سال ۱۳۹۱ شرکت حمل و نقل ریلی ریل سیر کوثر با فعالیت در مزایده راه آهن جمهوری اسلامی توانست با خرید ۱۳۴ دستگاه واگن مخزن دار فعالیت خود را در زمینه حمل و نقل باری شروع کند.در حال حاضر خدمات شرکت حمل و نقل ریلی ریل سیر کوثر در زمینه حمل بار با ناوگانی قدرتمند در حال انجام است. ۲۵۰ واگن لبه بلند، ۱۰۰ واگن لبه کوتاه و ۲۳۴ واگن مخزن دار ناوگان باری شرکت حمل و نقل ریلی ریل سیر کوثر را تشکیل می دهند. در بیشتر موارد از این قطارها برای حمل مواد معدنی و مواد نفتی استفاده می شود.

معرفی قطارها

قطار غزال

قطار غزال نه تنها بهترین قطار شرکت حمل و نقل ریلی ریل سیر کوثر است، بلکه همواره در دسته قطارهای درجه یک قرار داشته و یکی از بهترین قطارهای کشور بوده است.

قطار اپتیما

قطار اپتیما دیگر قطار شرکت حمل و نقل ریلی ریل سیر کوثر است که در دسته قطارهای ۶ تخته قرار می گیرد. این قطار یک قطار ۶ تخته سه ستاره است که به عنوان یکی از بهترین قطارهای ۶ تخته کشور شناخته می شود. 

شرکت حمل و نقل ریلی ریل سیر کوثر

مسیرهای ریلی

مسیرهای داخلی

تهران↔ بندرعباس تهران↔ زاهدان تهران↔ کرمان تهران↔ مشهد
زاهدان↔ کرمان کرمان↔ مشهد    
       
       
       

 

 

لطفا،نوع واگن و محل قرارگیری تبلیغات خود را انتخاب فرمایید

 

فضای داخلی  بدنه خارجی واگن  مانیتورها  بلیط قطار  مجله  صفحات اجتماعی مجازی  سیستم پیامکی