Joopar railways

شرکت حمل و نقل ریلی جوپار (وب سایت جوپار) به عنوان اولین شرکت بخش خصوصی كشور، فعالیت رسمی خود را از سال 1381 در زمينه حمل مسافر و کالا در حمل و نقل ریلی کشور آغاز نمود.نام این شرکت برگرفته از شهر زیبای جوپار در 25 کیلومتری جنوب شهر کرمان است که در دامنه رشته کوه‌هایی به همین نام واقع شده است.

شرکت حمل و نقل ریلی جوپار در راستای اجرای سیاست‌های خصوصی‌سازی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، فعالیت مسافری خود را در سال 83 تنها دو سال پس از آغاز فعالیت رسمی، با خرید 22 دستگاه واگن درجه یک اکسپرس خواب 6 تخته پارسی و خرید و بازسازی 2 دستگاه رستوران ، با بهره‌برداری از این واگن‌ها  در مسیر تهران - کرمان و بالعکس با برند قطارهای کویر آغاز نمود.

شرکت حمل و نقل ریلی جوپار با در اختیار داشتن تیم‌های کارشناسی مجرب و جوان با تخصص‌های مختلف اقدام به مطالعات کارشناسی و شناخت نیازمندی‌های بازار نموده و با راه‌اندازی قطار در مسیرهای جدید به سرعت مسیر ارتقاء و تعالی را سپری کرده و تبدیل به یکی از شرکت‌های موفق ریلی کشور گردید.شرکت جوپار در سال 1398 اقدام به بازسازی تعدادی واگن آلمانی و تبدیل به واگن های لوکس 5 ستاره با نام تجاری ارگ نموده است که به زودی در شبکه حمل و نقل ریلی در سیر قرار خواهند گرفت.شرکت حمل و نقل ریلی جوپار

شرکت حمل و نقل ریلی جوپار با در اختیار داشتن سهم مناسبی از صندلی ایجادی در بازار حمل و نقل ریلی بدنبال حداکثر نمودن سهم خود از بازار مسافر جابجا شده می‌باشد که این امر با تکیه بر دانش موجود در شرکت از طریق انجام تحقیقات بازاریابی مستمر، مشتری‌مداری، شناخت نیازها و انتظارات مشتریان و سرویس‌دهی مناسب میسر خواهد گشت.

احداث بزرگترین کارخانه تعمیرات فنی و زیرساختی واگن‌های مسافری در شهر کرمان، نشان از پیشرو بودن شرکت حمل و نقل ریلی جوپار در ارتقای سطح کیفی در بین شرکت‌های خصوصی حمل و نقل ریلی می‌باشد. کلیه خدمات مربوط به تعمیرات و نگهداری انجام شده در  کارخانه شرکت حمل و نقل ریلی جوپار و همچنین تجهیز و بازسازی ناوگان زیر نظر متخصصان و مهندسان مجرب شرکت جوپار با بهره‌گیری از بروزترین تجهیزات و دانش فنی انجام می‌شود.

 کارخانه شرکت حمل و نقل ریلی جوپارعلاوه بر رفع نیازهای تعمیرات و نگهداری ناوگان شرکت حمل و نقل ریلی جوپار که موجب افزایش کیفیت و ضریب ایمنی ناوگان این شرکت شده‌است، می‌تواند پاسخگوی نیازهای تعمیراتی ناوگان سایر شرکت‌های ریلی نیز باشد.اخذ گواهینامه‌های نظام مدیریت یکپارچه، مدیریت کیفیت برای مشتری‌مداری، مدیریت کیفیت در آموزش نیروی انسانی و استقرار تعالی سازمانی در حوزه حمل و نقل ریلی نشان از ارائه خدمات متفاوت و ایجاد تمایز مبتنی بر خواسته‌های مشتریان، با بهره‌گیری از بدنه مدیریتی وکارشناسان متخصص و توانمند، می‌باشد. 

معرفی قطارها

قطار پارسی

قطار پارسی که از معروفترین قطارهای شرکت حمل و نقل ریلی جوپار است، از جمله واگن های درجه یک در ناوگان کشور است. واگن ها قطار پارسی عموما ۶ تخته اند و با توجه به نرخ قیمت خوبی که در اختیار افراد قرار می دهند برای قشر دانشجو گزینه بسیار مناسبی هستند. قطار های پارسی کشور در مسیر های تهران-زاهدان، قزوین-مشهد، ملایر-اراک، قم-مشهد، تهران-بندرعباس، اصفهان-بندرعباس، اهواز-مشهد، کرج-مشهد، ساری-مشهد و تهران-گرگان در حال جابجایی مسافران می باشند.

قطار های پارسی به لحاظ درجه بندی، درجه دو حساب می شوند و هر واگن دارای ۱۰ کوپه بوده و ظرفیت کلی قطار نیز ۶۰ نفر است. واگن ها دارای سرویس های بهداشتی فرنگی و ایرانی اند و یک کوپه نیز مخصوص مهمانداران است. همچنین عایق خوبی برای صدا و گرما و سرما در این قطار ها در نظر گرفته شده و با استفاده از سیستم های صوتی مناسب، فضای خوبی برای تامین آسایش مسافران در حین سفر فراهم شده است. از دیگر امکانات قطار پارسی می توان به وجود کمک های اولیه در قطار، سرویس خواب تمیز، وجود ویلچر برای افراد ناتوان و دارای معلولیت نیز اشاره کرد.

قطار کویر

حتی اگر نتوانیم قطار قطار کویر را بهترین قطار جوپار بدانیم، حداقل میتوانیم آن را در صدر بهترین ها قرار دهیم. قطار کویر قطار ۶ تخته جوپار است که می توان آن را جزء بهترین قطارهای ۶ تخته کشور در نظر گرفت. البته لازم به ذکر است که قطار اتوبوسی کویر نیز در نسخه هایی بسیار محدود در خطوط ریلی کشور فعالیت می کنند. 

شرکت حمل و نقل ریلی جوپار

مسیرهای ریلی

مسیرهای داخلی

تهران↔ بندرعباس تهران↔ زاهدان تهران↔ کرمان تهران↔ مشهد
زاهدان↔ کرمان کرمان↔ مشهد    
       
       
       

 

 

لطفا،نوع واگن و محل قرارگیری تبلیغات خود را انتخاب فرمایید

 

فضای داخلی  بدنه خارجی واگن  مانیتورها  بلیط قطار  مجله  صفحات اجتماعی مجازی  سیستم پیامکی